Bugun...
SON DAKİKA

Kadınlar el üstünde tutulmalı ama böyle değil

 Tarih: 06-12-2019 11:09:00
Tayfun Altunkaynak

Kadın cinayetleri, tecavüzler, dayak yiyen kadınlar, döverde severde demek zorunda kalan kadınlar hepinizden özür diliyorum.

 

Bu katillerle, sapıklarla aynı cinsiyete sahip olmak bile inanın çok zor. Her gün başka bir ilden başka bir kadın cinayeti haberi almaktan gerçekten ben utanıyorum.

Sevdiği kadını öldüren, sevgisine karşılık alamadığı için öldüren, nedeni ne olursa olsun öldüren hep erkek

 

Size Büyük usta rahmetli Neşet Ertaş’ın “analar insandır biz insanoğlu” sözüyle mi anlatsam? Yoksa, “Cennet anaların ayakları altındadır.” Hadisiyle gözünüzün önündeki perdeyi mi aralasam bilemedim.

Ama şüphesiz siz kadınları çok yanlış anlamışsınız…

 

Kadınları üzmemeyi, onların da bir birey olduklarını bir türlü ‘erkeklik’ gururunuza yediremiyorsanız size mavi nüfus cüzdanına sahip biri olarak önce erkek olmayı öğreterek başlayalım.

 

Kız çocuklarına tecavüz ederek, gencecik kızları lüks rezidanslardan aşağıya atarak erkek olunmaz mesela. Yada sokakta çocuklarının anasını, çocukların gözü önünde döverek erkek olmuyorsunuz. Siz erkek olmayı çok yanlış anlamışsınız.

Ceren Özdemir’in cenaze töreni yapılırken, Şule Çet davası sonuçlanıyor. Olan insanlıktan nasibini almamış gencecik kızların kurdukları masum hayallere oluyor.

Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç, ortaya çıkan ilk ifadesinde,  "Zıpkın almayı düşündüm. Ceren’i gözüme kestirdim, biraz takip ettim. Karşıma yaşlı adam çıktı, büfeye attım kendimi. Takip etmeye devam ettim, fırsat buldurduğumda öldürdüm” diyor. Bir inşaat bulduğunu ve burada sabahladığını, sabah da meyve aradığını, yeni avlar aradığını ama bulamadığını söylüyor. 

"Yeni avlar" diyor gencecik, savunmasız, ailesinin binbir zorlukla büyüttüğü insanlara...

Erkekliği bırakalım bir kenara, siz insan olmayı çok yanlış anlamışsınız.

İnsan olan insan, onu dünyaya getiren kadını el üstünde tutar. Baş üstünde taşır.

 

Şunu da söylemeden geçmemeyim; Siz kadını el üstünde tutmayı onun tabutunu taşımak olarak anlamışsınız.

 

Siz insanlığı çok yanlış anlamışsınız.

  Bu yazı 313 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI