Bugun...
SON DAKİKA

Gazeteci olmak için hain olmak şart mı?

 Tarih: 07-10-2019 19:53:00
Tayfun Altunkaynak

  2015 yılında mezun olduğumda meslekle ilgili heveslerim ve hayallerim cebimde evime döndüm. Sonrasında önce ulusal basın olmak üzere bir çok basın yayın kuruluşuna iş başvurusunda bulundum. Hiçbir başvuruma olumlu karşılığı bırakın yanıt bile verilmedi.  Garsonluk, taksi şoförlüğü V.S.  derken çeşitli bir çok işte çalıştım. Yine umutsuzca yaptığım ve sayısını bile unuttuğum başvurulardan birisi Turktime’a idi. Beklenenin aksine olumlu geçen iş görüşmem alışılmışın aksine olumlu sonuçlandı ve mesleğe pratik olarak ilk adımımı atmış oldum.

 

 Geçtiğimiz gün benim yanlış bir yol izlediğimi, aslında daha kısa sürede merdivenleri tırmanmamın mümkün olduğunu gördüm.

Geride bıraktığımız günlerde Nagehan Alçı, canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demişti. Hatırlarsınız. Ardından da “Türkiye’de devlet kavramını Tanrı gibi gören ve dinsel şekilde kutsayan 12 Eylül-28 Şubat tarzı bir zihniyetin tehlikeli yükselişini yaşıyoruz. Buna faşizmin yükselişi demek yanlış olmaz. Mevcut durum hem Türkiye Cumhuriyeti hem de bu toplumun geleceği için ciddi bir tehdit.” Sözleriyle tavrını ve safını yine belli etmişti.

Eşi olan Rasim Ozan Kütahyalı’nın haddini ve boyunu aşan sözleri daha önce defalarca tepki çekerken bu ikili FETÖ ile içli dışlı durumlarının üstünü örtüp gazetecilik mesleğiyle şan, şöhret ve para kazanmaya, kazandıkları paralarla yalılarda sefa sürmeye devam ediyordu.

Gelelim Nagehan Alçı’nın yorumculuk yaptığı programın moderatörü Hülya Hökenek’e…

Mesut Barzani ile çekildikleri fotoğrafı paylaşan ve “Peşmerge sevilmez mi?” yorumu yapan Hülya Hökenek’e

Salih Müslim’e hani şu PKK/PYD lideri Salih Müslim’e baş sağlığı dileyen Hülya Hökenek’e

 9 Ekim 2013 tarihinde Kürtçe yazılmış bir twit attı. Hökenek PKK’ya yakın biri olduğu anlaşılan “idrs_pmk” adlı kullanıcının sözlerini alıntıladı. Paylaşımda, “Salih Müslim’in oğlu bugün savaşta hayatını kaybetti. Allah ona rahmet eylesin, ülke güvende olsun” paylaşımı yapan Hülya Hökenek’e

Bu paylaşım ve yorumlara rağmen “Türkiye” Radyo Televizyonu (TRT) çatısında çalışan ve Haber “Türk” çatısında Hâlâ çalışmaya devam eden Hülya Hökenek’e…

Bu listeyi diğer “gazeteci” kılıklı hainlerle doldurmak mümkün aslında ama daha fazla isim kirliliği yapmaya gerek yok.

Özetle eğer FETÖ, PKK seviciliğini mideniz kaldırırsa kısa sürede 10 numara bir gazeteci olabilir ulusal medya kanallarında milyonlar kazanabilir ve yalılarda villalarda keyifli bir ömür sürebilirsiniz. 

Ha yok ben vatanseverim,  vatanın birliği ve bütünlüğü için her şeyi yaparım, doğru tektir ve doğruyu savunurum derseniz vay halinize…

  Bu yazı 559 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI